“We moeten onszelf als politici een spiegel voorhouden”

Staatssecretaris Frans Weekers (VVD) - Foto: Rijksoverheid.nl

 

"Laten we onszelf als politici een spiegel voorhouden en waar nodig de eer aan onszelf houden”, aldus Henk Krol van 50PLUS in het integriteitsdebat rond staatssecretaris Weekers van Financiën.

VVD-er Weekers was in opspraak gekomen vanwege banden met zijn omstreden partijgenoot Van Rey. Die heeft afgelopen zomer Weekers verkiezingscampagne gesponsord.

De politiek leider van 50PLUS, Henk Krol, beperkte zich in het debat, donderdag 20 december, in de Tweede Kamer tot het opmaken van wat hij noemde ‘een trieste balans’.

”Het gaat de fractie van 50PLUS niet primair om de zaken die spelen rond Weekers, het gaat ons ook niet om de woon-werkverkeeropgave van oud-staatssecretaris Verdaas van economische zaken of om ”nieuwe – belastende - feiten” die premier Rutte al of niet te laat over deze zaak ter ore kwamen. We doen niets af aan de ernst van deze ”kwesties”, maar het gaat ons er veel méér om waar deze zaken voor staan. Zij staan voor (de schijn van) belangenverstrengeling die te vaak boven komt drijven bij (beoogde) bewindslieden; zij staan staan óók voor bewindspersonen, die de Kamer net niet helemaal goed of net niet helemaal volledig informeren”, aldus Henk Krol.

Deze zaken wijzen volgens Krol op een moreel tekort in de politiek dat zich niet zomaar weg laat redeneren. ”Dat schaadt ons allemaal. Mensen die met dit morele tekort behept zijn, horen eigenlijk niet in de politiek thuis, en horen het eervolle ambt, of het nu dat van Kamerlid, bewindspersoon, of van premier betreft, niet te bekleden."

Staatssecretaris Weekers overleefde met een ruiterlijk mea culpa het Kamerdebat over zijn integriteit. De Kamer accepteerde Weekers excuses, maar bekritiseerde daarop premier Rutte omdat die geen reden zag de hand in eigen boezem te steken.

 

 

 

 

 


zeelandNoord-BrabantLimburgZuid-HollandNoord-HollandUtrechtGelderlandFlevolandOverijsselFrieslandDrentheGroningenBelgië

Komende Partijuitzendingen

  • 21.05.2013 | 12.53
  • 23.05.2013 | 17.55
  • 03.06.2013 | 12.53

arbeidsmarkt 50 plussers

zorg en welzijn