50PLUS achter bonden in rechtszaak AOW-gat

Hamer Rechter Voorzitter Foto SXC

De partij 50PLUS staat achter de vier FNV-bonden die naar de rechter stappen om af te dwingen dat het AOW-gat wordt gedicht voor mensen die met vroegpensioen zijn.

“Het is een goede actie van de FNV om de gevolgen van het AOW-gat aan de rechter voor te leggen”, reageert Henk Krol, de politiek leider van 50PLUS. “Laat de rechter oordelen. De politiek liet het immers afweten.”

De rechtszaak wordt aangespannen door FNV Bondgenoten, Abvakabo FNV, FNV Bouw en FNV Veiligheid. De bonden vinden dat de overheid de mensen met vroegpensioen niet mag opzadelen met de kosten die de verhoging van de pensioenleeftijd met zich meebrengt. Volgens de vier FNV-bonden zitten tienduizenden mensen met een strop van duizenden euro's, soms zelfs van 20.000 euro.

50PLUS-Tweede Kamerlid Henk Krol heeft eerder al aandacht voor deze problematiek gevraagd. De AOW-leeftijd wordt stapsgewijs verhoogd naar 67 jaar in 2023. Hij is het eens met het standpunt van de bonden dat mensen die al gestopt zijn met werken dat verschil niet kunnen opvangen.

Abvakabo geeft als voorbeeld dat honderden gestopte brandweerlieden geprobeerd hebben weer aan het werk te komen toen ze geconfronteerd werden met het AOW-gat.

Het Ministerie van Sociale Zaken werkt aan een overgangsregeling, maar de FNV-bonden vinden het aanbod onvoldoende en zetten de rechtszaak door. Sociale Zaken biedt ter overbrugging 150 procent van het minimumloon. Dat vindt ook 50PLUS onvoldoende compensatie.

 

 


zeelandNoord-BrabantLimburgZuid-HollandNoord-HollandUtrechtGelderlandFlevolandOverijsselFrieslandDrentheGroningenBelgië

Komende Partijuitzendingen

  • 21.05.2013 | 12.53
  • 23.05.2013 | 17.55
  • 03.06.2013 | 12.53

arbeidsmarkt 50 plussers

zorg en welzijn