“Ik wil werken aan een leefbaarder Westerkwartier in het bijzonder voor ouderen.”

Janneke Koning,

Kandidaat nummer 2

“Door de positie van ouderen te herstellen, wordt het evenwicht in de samenleving hersteld.”

Chris Veeze,

Lijsttrekker

“Extra hulp en aandacht voor ouderen is noodzakelijk. Denk aan Mantelzorg en WMO.”

Bert Schukking

Kandidaat nummer 3

“Ik wil werken aan een leefbaarder Westerkwartier in het bijzonder voor ouderen.”

Jilling Rozema

Kandidaat nummer 4

 • Westerkwartier is met zijn coulissenlandschap en houtwallen een prachtige groene en natuurrijke gemeente. In de gemeente wonen meer dan 60.000 mensen, deze inwoners ​wonen in de prachtige dorpen en wijken. ​De gemeente beschikt over voldoende ruimte, zowel op agrarisch als op het gebeid van natuurschoon. De landelijke uitstraling en de aanwezige rust maken dat de gemeente Westerkwartier een Groene Gemeente mag worden genoemd.
 • Er is bijzonder natuurschoon, er zijn – naast het al genoemde coulissenlandschap en de houtwallen, bossen, heidevelden, verstilde vennetjes en ongerepte natuurgebieden. Westerkwartier is met recht een groene gemeente! Veel toeristen genieten van de uitgestrekte natuur die voert naar de dorpen van onze aantrekkelijke gemeente.
 • 50PLUS vindt het van belang dat alle leerlingen van scholen in de gemeente in contact worden gebracht met de cultuur van onze gemeente.
 • 50PLUS wil een lokale cultuurkaart ondersteunen en ziet graag een dergelijke voorziening voor ouderen én jongeren met een kleine beurs. Het lastminute (kwart voor acht) kaartje is een goede mogelijkheid.
 • 50PLUS vindt zowel actieve als passieve deelname aan diverse cultuuractiviteiten goed zijn voor de ontwikkeling van zowel jonge mensen als ook ouderen. De gemeente stimuleert en faciliteert waar mogelijk cultuuractiviteiten voor jongeren en voor mensen die aan hun tweede jeugd zijn begonnen.
 • 50PLUS vindt het belangrijk om verworvenheden uit het verleden, die iets zeggen over hoe onze gemeente (én ons land) in het verleden functioneerde en hoe de bevolking destijds leefde, te bewaren. Het gemeentelijk erfgoed maakt ons bewust van onze geschiedenis, het laat zien waar wij vandaan komen. 50PLUS is van mening dat de cultuur (geschiedenis) van de gemeente veel meer naar buiten gebracht moet worden.
 • De gemeente moet waar het kan culturele innovatie stimuleren.
 • 50PLUS wil dat de gemeente zich meer verder toelegt op het profileren van Westerkwartier als vakantie- en/of dagbestemming.
 • Het openbaar vervoer moet klantvriendelijk en gemakkelijk toegankelijk zijn voor toeristen.

Speerpunten Westerkwartier

 • Mensen met een kleinere beurs gaan minder betalen voor gemeentelijke heffingen
 • Behoud van buurhuizen, wijkcentra in alle plaatsen in het Westerkwartier
 • Meer werkplekken voor 50plussers
 • Betaalbare en levensloopbestendige woningen
 • Meer politie zichtbaar in de wijk (wijkagenten)

Heeft u vragen of opmerkingen? Wii horen het graag. KLIK HIER